Νίκη με ανατροπή για την ΑΕ Γλυφάδας Οδυσσέας
01-04-2019, 19:20

Σπουδαία νίκη με ανατροπή πέτυχε η ΑΕ Γλυφάδας Οδυσσέας για το Πρωτάθλημα της Α’ Εθνικής κατηγορίας Ποδοσφαίρου Γυναικών.

Η ομάδα της Γλυφάδας νίκησε το δυνατό αέρα, αλλά και τον κακό της εαυτό στο πρώτο ημίχρονο. Κάνοντας ένα κακό πρώτο ημίχρονο έμεινε πίσω στο σκορ μετά από σύγχυση και λάθος της άμυνας, που εκμεταλλεύτηκε η Παχάκη και άνοιξε το σκορ για τον Εργοτέλη.

Στην επανάληψη οι Γλυφαδιώτισσες έπαιξαν πολύ καλό ποδόσφαιρο και έχαανε ευκαιρίες, μέχρι που ισοφάρισε για λογαριασμό τους στο 60' η Κόσσοβα. Στο 80' η Πλυτά, με ένα καταπληκτικό σουτ έξω από την περιοχή, διαμόρφωσε το τελικό 2-1. Στο 89' εκπληκτικό δυνατό σουτ της Λάππα από τα σαράντα μέτρα έστειλε την μπάλα στο κάθετο δοκάρι του Εργοτέλη και στη συνέχεια κτύπησε πάνω στη γραμμή του τέρματος και κατέληξε άουτ.

ΑΕ ΓΛΥΦΑΔΑΣ :ΒΑΙΤΣΗ, ΠΛΥΤΑ,ΠΑΠΑΚΏΣΤΑ, ΤΕΡΖΗ,ΜΑΝΕΤΑ (ΛΑΠΠΑ),ΛΑΓΙΟΥ,ΚΌΣΣΟΒΑ, ΜΑΚΡΗ(ΠΑΠΑΔΗΜΑ),ΚΑΠΝΙΣΗ (ΣΟΥΡΑΔΟΥ),ΑΝΑΣΤΑΣΊΟΥ,ΤΙΚΟΠΟΥΛΟΥ.