Με το δεξί στο 2019 η ΑΕ Γλυφάδας
07-01-2019, 15:00

Με το δεξί μπήκε η ΑΕ Γλυφάδας στο 2019, καθώς κέρδισε την Αγία Παρασκευή στην έδρα της, με σκορ 1-0. Σε ένα παγωμένο γήπεδο με έναν πολύ βαρύ αγωνιστικό χώρο η ομάδα της Γλυφάδας στάθηκε όρθια και με γκολ της Κόσσοβα από ελεγχόμενη θέση με την έναρξη του β’ ημιχρόνου πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης. Οι Γλυφαδιώτισσες έχασαν κλασικές ευκαιρίες με τις Τερζή, Λάγιου, Καπνίση και Μακρή για να πετύχουν και άλλα γκολ, ενώ αξίζει να σημειωθεί πως το ματς άρχισε με δέκα λεπτά καθυστέρηση, εξαιτίας του πάγου που υπήρχε μπροστά από τη μία εστία.

Επόμενος αντίπαλος για τη νικήτρια ομάδα είναι ο Ατρόμητος Αθηνών, σε μία αναμέτρηση που θα λάβει χώρα την Κυριακή, 13 Ιανουαρίου, σις 3 μ.μ., στη Γλυφάδα.

ΑΕ ΓΛΥΦΑΔΑΣ: Πελετίδου, Αναστασίου (Ντάβου), Μελισσού, Παπακώστα, Λάμπρου, Τερζή (Καπνίση), Λάγιου, Φώτη, Μακρή (Σουράδου), Κόσσοβα (Παπαδήμα), Πλυτά.