Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για την ΑΕ Οδυσσέας Γλυφάδας
03-12-2018, 18:15

Συνέχεια δόθηκε στις επιτυχίες για την ομάδα της ΑΕ Γλυφάδας στο Πρωταθλήμα Ποδοσφαίρου Γυναικών αυτό το Σαββατοκύριακο, αυτήν τη φορά με τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη, με σκορ 3-0 τώρα, επί της ΑΕΛ, στη Γλυφάδα.

Από νωρίς οι γηπεδούχες έδειξαν ότι είναι αφεντικό στο ματς και προηγήθηκαν μόλις στο 4’ με την Λάγιου, ενώ πέτυχαν δύο ακόμα γκολ με την Μακρή στο 9ο και στο 30ό λεπτό και έχοντας την υπεροχή σε όλο το πρώτο μέρος, έχασαν ευκαιρίες για να διευρύνουν το σκορ.

Στο β’ ημίχρονο αποβλήθηκε στο 65ο λεπτό η Λάγιου με δεύτερη κίτρινη κάρτα, ενώ στο 70' οι Γλυφδιώτισσες είχαν δοκάρι με τη Φώτη σε εκτέλεση φάουλ. Αξιοσημείωτο της καλής λειτουργίας της ομάδας και του καλού παιχνιδιού της ομάδας της Γλυφάδας ήταν ότι δεν επέτρεψε στην ΑΕΛ να δημιουργήσει καμία αξιόλογη ευκαιρία.

ΑΕ Γλυφάδας: Πελετίδου, Πλυτά, Μελισσού, Παπακώστα, Λάμπρου, Φώτη, Μακρή (Ντάβου), Κόσσοβα, Καπνίση (Μπαντζάκα), Τερζή, Λάγιου.