Την 3η του νίκη στην Α1 Πόλο Ανδρών πανηγύρισε ο ΑΝΟΓ επί του Παλαιού Φαλήρου
01-12-2018, 21:00

Με πρωταγωνιστή τον Γρηγόρη Γιαννόπουλο, ο οποίος πέτυχε 4 τέρματα, ο ΑΝΟ Γλυφάδας κέρδισε δύσκολα, εντός έδρας, με σκορ 12-10, το Παλαιό Φάληρο, σε αγώνα για την 7η αγωνιστική της Α1 Πόλο Ανδρών.

Οι παίκτες του Δημήτρη Μάζη ήθελαν τη νίκη αυτήν που θα τους απομάκρυνε κι άλλο από τις χαμηλές θέσεις του βαθμολογικού πίνακα. Αν και η πρώτη περίοδος ήταν μοιρασμένη (1-1), ο ΑΝΟ Γλυφάδας πήρε το προβάδισμα στο ημίχρονο, με σκορ 5-3. Ο ΑΟ Παλαιού Φαλήρου προσπάθησε να πλησιάσει στο σκορ, στο τρίτο οκτάλεπτο, όμως οι γηπεδούχοι κράτησαν τη διαφορά των δύο τερμάτων και πέτυχαν μία αγχωτική νίκη, την τρίτη τους στο πρωτάθλημα, φτάνοντας στους 11 βαθμούς και παραμένοντας, έτσι, μέσα στην εξάδα του πρωταθλήματος της Α1 Υδατοσφαίρισης Ανδρών.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ - ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ 12-10

Τα οκτάλεπτα: 1-1 , 4-2 , 2-2 , 5-5

ΑΝΟ Γλυφάδας (Δημήτρης Μάζης): Γαβαλάς, Τρας 1, Περόπουλος, Κουτσιαλής, Μπραΐμης, Φωτόπουλος 1, Γιαννόπουλος 4, Αλβέρτης 1, Χατζηγούλας, Παπασηφάκης, Παπανικολάου 3, Παπούκας, Γέμελος, Χαλυβόπουλος 2, Σαλτερής.

ΑΟ Παλαιού Φαλήρου (Τεό Λοράντος): Κατσαγούνος Δ., Γωνιωτάκης, Γαρδίκας 5, Αλαφραγκής 1, Βιτέλλας, Τοράκης 2, Τσολακούδης, Ρομπόπουλος, Αλεξίου, Τρούλος 2, Κατσαγούνος Γ., Κουράκος, Μητράκης.