Ξανά στο βάθρο οι νεαροί ιστιοπλόοι του ΑΝΟΓ
05-11-2018, 6:46

Για τέταρτο συνεχόμενο Σαββατοκύριακο αθλητής του ΑΝΟ Γλυφάδας κερδίζει την πρώτη θέση στη γενική κατάταξη σε διασυλλογικό αγώνα σκαφών «Optimist». Στον αγώνα που διοργάνωσε ο Ναυτικός Αθλητικός Όμιλος Βούλας, με τη συμμετοχή 140 αθλητών, ο Λάζαρος Κεχαγιόγλου κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία των αγοριών. Στα κορίτσια η Εβελίνα Καραγέωργου κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο σε ισοβαθμία με την πρώτη αθλήτρια, ενώ στα εντεκάχρονα αγόρια ο Αλέξανδρος Κυφίδης πήρε το αργυρό μετάλλιο.

Οι αθλητές του συλλόγου επιστρέφουν στη Γλυφάδα, ώστε να συνεχίσουν την προετοιμασία τους για τον διεθνή αγώνα ομαδικού «Οptimist», που θα πραγματοποιηθεί από τις 16 έως και τις 18 Νοεμβρίου στο Ναυτικό Όμιλο Θεσσαλονίκης.

Ο ΑΝΟ Γλυφάδας έδωσε συγχαρητήρια σε όλη την ομάδα και στους προπονητές, Χρήστο Χιονά και Νικήτα Κεχαγιόγλου, ενώ ευχαρίστησε και τους χορηγούς: «VMG» και «Yamaha Marine Greece».