Το πρόγραμμα των Πρωταθλημάτων της Α1 Πόλο Ανδρών και Γυναικών
19-09-2018, 3:18

Σε ξενοδοχείο της Γλυφάδας διενεργήθηκε το μεσημέρι η κλήρωση των πρωταθλημάτων της Α1 υδατοσφαίρισης Ανδρών και Γυναικών για την αγωνιστική περίοδο 2018-2019.

Αναφορικά με τους Άνδρες, στην πρεμιέρα, που έχει προγραμματιστεί για τις 13 Οκτωβρίου, ο πρωταθλητής Ελλάδας και Ευρώπης, Ολυμπιακός, θα υποδεχθεί τον Απόλλωνα Σμύρνης, ενώ ο ΑΝΟ Γλυφάδας θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον ΓΣ Περιστερίου και θα υποδεχθεί τη 2η αγωνιστική, στη Γλυφάδα, τον ΠΑΟΚ.

Παράλληλα, με τη διεξαγωγή του Σούπερ Καπ, που επιστρέφει στην πραγματικότητα της ελληνικής υδατοσφαίρισης μετά από 20 χρόνια, θα ανοίξει η αυλαία της νέας σεζόν. Όπως ανακοίνωσε ο πρόεδρος της ΚΟΕ, Δημήτρης Διαθεσόπουλος, κατά τη σημερινή κλήρωση των πρωταθλημάτων της Α1 Ανδρών και Γυναικών, ο αγώνας για το Σούπερ Καπ Ελλάδας, μεταξύ του νταμπλούχου Ολυμπιακού και του φιναλίστ του Κυπέλλου Ελλάδας, ΑΝΟ Γλυφάδας, θα πραγματοποιηθεί στις 10 Οκτωβρίου, τρεις ημέρες, δηλαδή, πριν την προγραμματισμένη έναρξη του πρωταθλήματος (13/10), στην έδρα του ΑΝΟ Γλυφάδας.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του Πρωταθλήματος της Α1 Πόλο Ανδρών:

1η αγωνιστική - 12η αγωνιστική

Χίος-Εθνικός

Υδραϊκός-ΟΦΘ

Χανιά-Παλαιό Φάληρο

ΓΣ Περιστερίου-Γλυφάδα

ΠΑΟΚ-Βουλιαγμένη

Ολυμπιακός-Απόλλων Σμύρνης

2η αγωνιστική - 13η αγωνιστική

Χίος-Υδραϊκός

Εθνικός-Απόλλων Σμύρνης

Βουλιαγμένη-Ολυμπιακός

Γλυφάδα-ΠΑΟΚ

Παλαιό Φαληρο-ΓΣ Περιστερίου

ΟΦΘ-Χανιά

3η αγωνιστική - 14η αγωνιστική

Ολυμπιακός-Γλυφάδα

Απόλλων Σμύρνης-Βουλιαγμένη

Υδραϊκός-Εθνικός

Χανιά-Χίος

ΓΣ Περιστερίου-ΟΦΘ

ΠΑΟΚ-Παλαιό Φάληρο

4η αγωνιστική - 15η αγωνιστική

ΟΦΘ-ΠΑΟΚ

Χίος-ΓΣ Περιστερίου

Υδραϊκός-Χανιά

Εθνικός-Βουλιαγμένη

Γλυφάδα-Απόλλων Σμύρνης

Παλαιό Φάληρο-Ολυμπιακός

5η αγωνιστική - 16η αγωνιστική

Ολυμπιακός-ΟΦΘ

Απόλλων Σμύρνης-Παλαιό Φάληρο

Βουλιαγμένη-Γλυφάδα

Χανιά-Εθνικός

ΓΣ Περιστερίου-Υδραϊκός

ΠΑΟΚ-Χίος

6η αγωνιστική - 17η αγωνιστική

ΟΦΘ-Απόλλων Σμύρνης

Χίος-Ολυμπιακός

Υδραϊκός-ΠΑΟΚ

Χανιά-ΓΣ Περιστερίου

Εθνικός-Γλυφάδα

Παλαιό Φάληρο-Βουλιαγμένη

7η αγωνιστική - 18η αγωνιστική

ΠΑΟΚ-Χανιά

Ολυμπιακός-Υδραϊκός

Απόλλων Σμύρνης-Χίος

Βουλιαγμένη-ΟΦΘ

Γλυφάδα-Παλαιό Φάληρο

ΓΣ Περιστερίου-Εθνικός

 

8η αγωνιστική - 19η αγωνιστική

Εθνικός-Παλαιό Φάληρο

ΟΦΘ-Γλυφάδα

Χίος-Βουλιαγμένη

Υδραϊκός-Απόλλων Σμύρνης

Χανιά-Ολυμπιακός

ΓΣ Περιστερίου-ΠΑΟΚ

9η αγωνιστική - 20η αγωνιστική

Παλαιό Φάληρο-ΟΦΘ

ΠΑΟΚ-Εθνικός

Ολυμπιακός-ΓΣ Περιστερίου

Απόλλων Σμύρνης-Χανιά

Βουλιαγμένη-Υδραϊκός

Γλυφάδα-Χίος

10η αγωνιστική - 21η αγωνιστική

ΓΣ Περιστερίου-Απόλλων Σμύρνης

ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός

Εθνικός-ΟΦΘ

Χίος-Παλαιό Φάληρο

Υδραϊκός-Γλυφάδα

Χανιά-Βουλιαγμένη

11η αγωνιστική - 22η αγωνιστική

Γλυφάδα-Χανιά

Παλαιό Φάληρο-Υδραϊκός

ΟΦΘ-Χίος

Ολυμπιακός-Εθνικός

Απόλλων Σμύρνης-ΠΑΟΚ

Βουλιαγμένη-ΓΣ Περιστερίου

Το πρόγραμμα της Α' φάσης του Πρωταθλήματος της Α1 Πόλο Γυναικών:

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική - 4η αγωνιστική

Βουλιαγμένη-Ρέθυμνο

Εθνικός-Ολυμπιακός

2η αγωνιστική - 5η αγωνιστική

Βουλιαγμένη-Ολυμπιακός

Εθνικός-Ρέθυμνο

3η αγωνιστική - 6η αγωνιστική

Εθνικός-Βουλιαγμένη

Ρέθυμνο-Ολυμπιακός

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική - 4η αγωνιστική

ΝΕ Πατρών-Νηρέας Χαλ.

Λάρισα-Γλυφάδα

2η αγωνιστική - 5η αγωνιστική

ΝΕ Πατρών-Γλυφάδα

Λάρισα-Νηρέας Χαλ.

3η αγωνιστική - 6η αγωνιστική

Λάρισα-ΝΕ Πατρών

Νηρέας Χαλ.-Γλυφάδα