Εγγραφές στο Κοινωνικό Φροντιστήριο του Δήμου Γλυφάδας

Ξεκινούν τη Δευτέρα, 25 Σεπτεμβρίου, τα μαθήματα στο Κοινωνικό Φροντιστήριο του Δήμου Γλυφάδας. Τα μαθήματα είναι δωρεάν και διεξάγονται απογευματινές ώρες στο 5ο Λύκειο Γλυφάδας (Πέλλης 70, 2109646042).

Τα μαθήματα απευθύνονται στους μαθητές των τριών τάξεων του Λυκείου και της Γ΄ τάξης Γυμνασίου.

Οι διδάσκοντες εθελοντές καθηγητές και η συντονίστρια προσφέρουν τις υπηρεσίες τους δωρεάν, καλύπτοντας οι ίδιοι τις αναγκαίες δαπάνες τους (μετακινήσεις, κλπ.). Το πρόγραμμα μπορεί να τροποποιηθεί κατόπιν συνεννόησης μαθητών και διδασκόντων καθηγητών. Η παραλαβή και κατάθεση εντύπων των αιτήσεων γίνεται στα οικεία σχολεία ή στο γραφείο σχολικών φυλάκων του 5ου Λυκείου (8 π.μ. – 8 μ.μ.).

Πληροφορίες: α) Γραφείο Παιδείας, τηλ. 2132025235 & β) Συντονίστρια του προγράμματος ενισχυτικής διδασκαλίας κ. Ερμιόνη Κοροσίδου κιν. 6973502655

ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΜΑΘΗΤΕΣ ΛΥΚΕΙΟΥ

ΜΑΘΗΜΑ

ΤΑΞΗ

ΗΜΕΡΑ

ΩΡΕΣ

ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ/ΤΡΙΑ

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ

Α

ΤΕΤΑΡΤΗ

18:00-19:30

ΠΕΤΡΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΜΑΡΣΕΛΛΟΣ

ΧΗΜΕΙΑ

Α

ΤΕΤΑΡΤΗ

16:00-17:30

ΓΚΕΒΕΤΣΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ

ΛΑΤΙΝΙΚΑ-ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ

Α

ΔΕΥΤΕΡΑ

17:00-18:30

ΠΑΠΑΜΙΧΑΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΦΥΣΙΚΗ

Α

ΤΡΙΤΗ

18:00-19:30

ΚΡΑΛΛΗ ΕΛΕΝΗ

ΓΛΩΣΣΑ

Β

ΤΕΤΑΡΤΗ

17:00-18:30

ΣΚΟΥΡΑ ΕΛΕΝΗ

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ

Β

ΔΕΥΤΕΡΑ

17:00-18:30

ΖΥΓΟΜΗΤΡΟΥ ΜΑΡΙΛΕΝΑ

ΛΑΤΙΝΙΚΑ

Γ κατευθ.

ΔΕΥΤΕΡΑ

14:30-15:30

ΖΑΜΠΕΤΟΝΙΔΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ

Γ κατευθ.

ΤΕΤΑΡΤΗ

19:00-20:00

ΛΕΙΒΑΔΙΤΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ

ΒΙΟΛΟΓΙΑ

Γ κατευθ.

ΔΕΥΤΕΡΑ

18:00-19:30

ΗΛΙΑΝΝΑ ΡΟΥΣΣΟΥ

ΦΥΣΙΚΗ

Γ κατευθ.

ΔΕΥΤΕΡΑ

15:30-17:00

ΜΠΟΥΛΙΕΡΗΣ ΓΑΒΡΙΗΛ

ΑΡΧΕΣ ΟΙΚ. ΘΕΩΡΙΑΣ

Γ κατευθ.

-------------

---------------

ΟΡΕΣΤΗΣ ΤΣΑΓΚΛΑΣ

ΒΙΟΛΟΓΙΑ

Γ γεν.παιδ.

ΤΡΙΤΗ

17:00-18:30

ΜΠΑΛΛΗ ΦΩΤΕΙΝΗ

ΙΣΤΟΡΙΑ

Γ κατευθ.

ΠΕΜΠΤΗ

18:30-20:00

ΙΩΑΝΝΙΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ

ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΜΑΘΗΤΕΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ


ΜΑΘΗΜΑ

ΤΑΞΗ

ΗΜΕΡΑ

ΩΡΕΣ

ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ/ΤΡΙΑ

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ

Β

ΤΕΤΑΡΤΗ

16:00-17:30

ΙΩΑΝΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ

ΑΓΓΛΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

Β

ΤΡΙΤΗ

17:30-19:00

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΤΡΙΒΕΛΛΑΣ

ΑΓΓΛΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

Γ

ΔΕΥΤΕΡΑ

16:00-17:30

ΝΙΚΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

ΕΚΘΕΣΗ

Γ

ΠΕΜΠΤΗ

16:00-17:30

ΧΑΤΖΗΔΑΚΗ ΣΟΦΙΑ

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ

Γ

ΠΕΜΠΤΗ

17:30-19:00

ΜΑΡΙΖΑ ΠΡΙΟΒΟΛΟΥ

ΦΥΣΙΚΗ

Γ

ΤΡΙΤΗ

16:00-17:30

ΓΚΕΒΕΤΣΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ